Na XV konferencija Vaša(r) ideja: Amel Mukača, Edin Zuhrić i Mario Hibert

Udruženje za kreativno učenje PLUS 11. oktobra organizira još jednu konferenciju pod već javnosti poznatim nazivom Vaša(r) ideja. Bit će to petnaesti po redu i nimalo manje tematski privlačan, poučan i zanimljiv ciklus predavanja koje će održati izvrsni i uzorni članovi naše društvene zajednice, zahvaljujući kojima ćemo biti u prilici spoznati da još uvijek postoje šanse i prostor za motiviranost u našoj naizgled beznadežnoj sredini.

Petanestu konferenciju Vaša(r)a ideja otvorit će Amel Mukača, mladi poduzetnik i marketing konsultant, suosnivač Krompir.ba i Grickalica.ba od kojeg ćemo imati priliku naučiti kako da steknemo komunikacijske vještine i vještine prezentovanja, kako da  postanemo odgovorni, iskreni, neustrašivi, pragmatični, odlučni, ambiciozni i pouzdai; odnosno kako da steknemo osobine koje jedan poduzetnik mora posjedovati ukoliko želi hraniti svoj poduzetnički duh.

Uslijedit će predavanje Edina Zuhrića, profesora, profesionalnog sportskog penjača, alpiniste i trenera sporstkog penjanja, zaslužnog za uređenje više prirodnih penjališta u BiH, čiji je talenat krunisan i titulama prvaka i viceprvaka u sportskom penjanju u leadu, a ciklus predavanja biće zaokružen izlaganjem Marija Hiberta, docenta sa Filozofskog fakulteta u Sarajevu, stručnjaka za informacijske i komunikacijske znanosti, koji se bavi  istraživanjem problematike u domenu kritičkog bibliotekarstva, digitalne epistemologije, medijske kulture, informacijske politike i etike, demokratije i ljudskih prava.

Ovaj ciklus izrazito inspirativnih dvadesetominutnih predavanja imat ćemo priliku pogledati i poslušati, a potom i diskutovati sa izlagačima, u srijedu 11.10.2017. u 19h u Kinu Meeting Point. “Ulaz je, kao i uvijek do sada, besplatan, kakvo bi i znanje trebalo biti”, navode osnivačice Udruženja PLUS, ističući kako će i dalje nastaviti da se zalažu za slobodan pristup znanju i informacijama, ali i ‘motivacijama’; naročito bitnom aspektu za budućnost omladine Bosne i Hercegovine.