Predavači X Vaša(r) ideja: Vesna Beganović

vesna beganovicVesna Beganović, rođena 1970. godine u Bihaću.

Diplomirala je ekonomiju, a usavršavala vizualne komunikacije, branding, brand management i tržišne komunikacije. Po prirodi je vizionar, optimista, stvaralac i lider. Osnivač je marketinške agencije Via Media i medijske agencije Reach, članice Omnicom Media Group sa globalnim sjedištem u New Yorku, a sa regionalnim sjedištima u Londonu, Singapuru i Miamiju. Osnivač start-up Aylo Information Techonology and Consulting. Osnivač projekta Brending conference www.branding.ba, konsultant Eastern Europe Interbrand-a, članica IAA International Advertising Agency, članica stručnog viječa Superbrands te predsjednica Skupštine Pixel-a, Udruženja za art i vizualne komunikacije. Jedna je od osnivača Asocijacije poslovnih žena ONE i članica LESPnet Udruženja poslovnih savjetnika BiH.

Više od dvadeset godina strastveno živi posao medija, komunikacija, brandova i stvaranja dodatne vrijednsti kompanijama. Iskustvo je sticala u radu na kampanjama najvećih domaćih i internacionalnih kompanija, međunarodnih organizacija, medija i brandova.

Autorica je brojnih članaka u stručnim časopisima, regionalnim i internacionalnim medijima, kao i gost predavač na EFSA. Danas radi kao konsultant za strateško planiranje, inovacije u tržišnim komunikacijama, oglašavanju, društvenim medijima i brandingu. Majka je troje djece.

Vjeruje da brandovi imaju moć da promijene svijet, želi dokazati da je to moguće. Želi kreirati sistem vrijednosti zasnovan na znanju, učiti, mijenjati se i ostati jedinstvena.