Prof. dr. Kasim Tatić: 3D suvremeno obrazovanje

Prof. dr. Kasim Tatić rođen je 5. januara 1963. godine u Zenici. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu 1984. godine. Za postignute rezultate u toku studija nagrađen je Zlatnom značkom Univerziteta u Sarajevu. Kao najbolji student generacije, postdiplomski studij završio je 1991. godine na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a doktorirao 2000. godine na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu.

U proteklih 30 godina kao predavač, naučni saradnik, menadžer i savjetnik obavljao je širok spektar poslova u različitim domaćim i inostranim institucijama. Do maja 1995. godine bio je prvi izvršni direktor Fondeka, fondacije za promoviranje održivog razvoja i kvaliteta života. U zvanju redovnog profesora zaposlen je na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu, gdje predaje Mikroekonomiju, Menadžersku ekonomiju, Ekonomiju znanja i Ekonomiju okoliša, te obavlja funkciju rukovodioca Katedre za mikroekonomiju.

U septembru 2010., na Ekonomskom fakultetu osnovao je i bio rukovodilac KReativnog Centra za Kreativnije Osobe, pod nazivom KRCKO, a danas je glavni ekspert u Udruženju građana pod nazivom AMAXIMUS – Udruženju za razvoj, kreativnost i okoliš.

TEMA izlaganja na konferenciji Vaša(r) ideja: 3D suvremeno obrazovanje