Treća konferencija "Vaša(r) ideja"

Dragi prijatelji!

S novom školskom godinom, kreće i novi ciklus konferencija Vaša(r) ideja. Treća po redu konferencija (SARTR, 17.10.2013. u Vasar Ideja 3 - plakat19:00h) vam donosi: jedan predavač, dvadesetak minuta izlaganja ideje a potom i diskusija, plus ugodna teatarska atmosfera SARTRa i veoma zahtjevan posao koji je postavljen pred prof. dr. Damira Marjanovića, Amilu Terzimehić, prof. dr. Salmedina Mesihovića i mr. Unu Bejtović – inspirisati mlade, i ponukati ih na odgovornije djelovanje prema sebi i svojoj okolini.

Namijenjen prvenstveno mladima, ali i onim nešto starijim željni neformalne edukacije, Vaša(r) ideja je jedinstven na ovim prostorima i predstavlja svojevrsnu kuću znanja koja bi mogla postati temeljni izvor kvalitetnih inovativnih informacija iz oblasti nauke, umjetnosti, književnosti, historije, obrazovanja i dr.

Ovaj projekt je zapravo zamišljen kao svojevrsna dopuna formalnom obrazovanju u vidu nadopune kroz živu riječ stručnjaka i praktičara iz različitih oblasti ljudskog djelovanja. Kao takvo, pogodno je za sve dobne skupine i briše granice postavljene među generacijama željnih novih i drugačijih saznanja. Za one koji nisu u mogućnosti pogledati predavanja uživo, sva predavanja se snimaju i mogu se naći upravo ovdje, na našoj stranici. Potreba za dodatnim obrazovanjem postoji uvijek, stoga samo treba(mo) iznaći načina kako da to obrazovanje učinimo interesantnim a time i prihvatljivijim ljudima.

Projekt Vaša(r) ideja se realizira u saradnji sa Mrežom vijeća učenika Kantona Sarajevo, studentskom organizacijom AIESEC, Sarajevskim ratnim teatrom SARTR, a pod pokroviteljstvom Fonda otvoreno društvo BiH i Općine Centar.

Dođite u SARTR, 17.10.2013. u 19:00h i zajedno s nama iskusite jedinstven doživljaj uspjeha bh. društva!