Vaša(r) ideja prvi put u Mostaru!

12192849_10153219420340998_1428962513_oNakon tri godine realizacije u Sarajevu, deveta konferencija Vaša(r) ideja će se ovog puta održati u Mostaru. Predavači na ovoj konferenciji su Božidar Mihajlović, Marjana Tomaš i Orhan Maslo.

Udruženje za kreativno učenje PLUS organizuje konferenciju Vaša(r) ideja koja će se održati u petak, 30. oktobra 2015. u 19:00h u Mostaru. Deveta po redu konferencija realizirat će se u saradnji sa United World College (UWC) Mostar koji je ujedno i domaćin srednjoškolcima iz cijele Bosne i Hercegovine na Vašaru ideja.

Konferencije Vaša(r) ideja su koncipirane u vidu javnog govorništva stručnjaka iz prakse, koji svojim izlaganjima treba da inspirišu mlade, ali i one nešto starije, i ponukaju ih na kritičko promišljanje i odgovornije djelovanje u svojoj okolini. Svojim autoritetom govornici postaju uzorom srednjoškolcima, a životnim pričama o uspjesima i nedaćama sa kojima su se susretali kreiraju realnija životna očekivanja mladih.

Gosti predavači na devetoj konferenciji Vaša(r) ideja su:

• 1. BOŽIDAR MIHAJLOVIĆ – aktivista, čovjek čija je životna misija borba za socijalnu pravdu – olakšati patnje siromašnih, boriti se za odbačene i potlačene, biti glas za one koji nemaju glasa.  Osnivač je i koordinator  „Let’s Do It“ projekta u BiH.

2. MARJANA TOMAŠ –  psiholog, je ovogodišnja dobitnica prestižne nagrade „Yale Educator Award“ za inspirativno djelovanje i podršku učenicima. Radi kao  Savjetnica za univerzitetsko obrazovanje i Koordinatorica za učenike u UWC Mostar.

3. ORHAN MASLO –pokrećući brojne projekte i radeći na organizaciji događaja koji su obilježili muzički život BiH, svoj radni vijek veže za muziku i Mostar. Trenutno radi kao menadžer studija Muzičkog centra Pavarotti u Mostaru.