Vrijeme je za osmi "Vaša(r) ideja"

10451690_1018320228179296_8782570439315508427_nUdruženje za kreativno učenje PLUS vas poziva na osmu konferenciju Vaša(r) ideja koja će se održati 14. maja 2015. u 19:00h u Sarajevskom ratnom teatru SARTR.

Očekuje vas: jedan predavač, dvadesetak minuta izlaganja ideje a potom i diskusija, plus ugodna teatarska atmosfera SARTRa i veoma zahtijevan posao koji je postavljen pred naše govornike: inspirisati mlade, ali i one nešto starije, i ponukati ih na kritičko promišljanje i odgovornije djelovanje.

Gosti predavači na osmoj konferenciji Vaša(r) ideja su:

1. NIRVANA PIŠTOLJEVIĆ – profesorica na Univerzitetu Columbia, USA i direktorica centra Edukacija za sve (EDUS)

2. SELMA KADIĆ – MAGLAJLIĆ – docentica na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu čiji je doktorat nagrađen za najveći naučni doprinos marketinškoj teoriji i praksi u Evropi u 2014.

3. ENIS ČIŠIĆ – strip crtač i ilustrator koji trenutno radi za Marvel comics

Posebnost osme konferencije Vaša(r) ideja ogleda se i u gostima u publici. Naime, ovoga puta naši gosti su i učenici gimnazije iz Maglaja. Pedeset učenika u pratnji profesora boravit će u Sarajevu kako bi prisustvovali konferenciji uživo, ali i posjetili glavni grad naše zemlje. Saradnja sa Gimnazijom  Edhem Mulabdić nastala je u želji da se intenzivnije uključe mladi iz cijele Bosne i Hercegovine.

Osmišljen kao dopuna formalnom obrazovanju, Vaša(r) ideja nudi iskustva „iz prve ruke“ stručnjaka i praktičara čime se učeničko / studentsko / opće znanje svih nas nadopunjuje novim idejama i trendovima savremenog društva.

Da je bh. društvo uspješnije nego što zaista mislimo, pokazat će vam i ovog puta nekoliko izuzetnih ljudi sa kojima ćete imati priliku razgovarati.