XI konferencija Vaša(r) ideja posvećena popularizaciji nauke

12980949_10153561625805998_995835763_oGosti predavači na jedanaestoj konferenciji su: Jelena Kalinić, Amer Čeljo i prof.dr. Nerzuk Ćurak

Jedanaesti Vaša(r) ideja će u srijedu, 13.4.2016. godine ugostiti eksperte iz oblasti prirodnih i političkih nauka, kao i IT-a. U kinosali Meeting Point sa početkom u 19:00h mladi iz Sarajeva će imati priliku poslušati predavanja i družiti se sa Jelenom Kalinić – diplomirani biolog i prof. ruskog jezika i književnosti, blogerica i promotorica nauke, Amerom Čeljom – inžinjer informacionih tehnologija, osnivač kompanije u SAD-u, te sa  Nerzukom Ćurkom – doktor političkih nauka, publicist, novinar.

Imajući u vidu da je sve popularniji trend dobivanja diploma, nerijetko fakultetskih, bez istinskog zalaganja, istraživanja i učenja željeli smo popularizirati obrazovanje i nauku kao profesiju, kao jedan od stubova uspješnog društva. Stoga će u svojim dvadesetominutnim predavanjima a potom i razgovoru sa mladima, govornici nastojati popularizirati kritičko mišljenje temeljeno na činjenicama i promovirati akademsku iskrenost govoreći o poslovima kojima se bave i svom životnom opredjeljenju.

Ulaz na konferenciju je slobodan, jer mi u Udruženju PLUS smatramo kako obrazovanje mora biti besplatno i dostupno svima. Stoga, sve što trebate je poslati vašu rezervaciju na e-mail adresu: udruzenje.plus@yahoo.com i vaše mjesto će vas čekati!

Ukoliko do sada niste imali priliku prisustvovati nekoj od prethodnih deset konferencija, ili pogledati predavanja u okviru obrazovnog programa Federalne televizije, više informacija i snimljena predavanja možete naći na www.udruzenjeplus.ba ili na našem youtube kanalu: https://www.youtube.com/channel/UCxsqUero4I-MJg5yYk58KSw

Pojekt Vaša(r) ideja je podržala Američka ambasada u BiH a realizira se u saradnji sa kinom Meeting Point i Mrežom vijeća učenika Kantona Sarajevo, te pod pokroviteljstvom Ministarstva za nauku, obrazovanje i mlade Kantona Sarajevo i Općine Centar Sarajevo.