XII Vaša(r) ideja: Jasminko Halilović

Jasminko Halilović je osnivač i direktor Muzeja ratnog djetinjstva. Autor je nekoliko knjiga, uključujući monografiju “Sarajevo – moj grad, mjesto susreta”, koja je zvanični poklon gradonačelnika Sarajeva, te “Djetinjstvo u ratu” koja je prevedena na pet jezika i predstavljana širom svijeta.

Magistar je finansijskog menadžmenta, te osnivač i predsjednik Udruženja Urban, jedne od vodećih kulturnih organizacija u BiH.

Član je Global Shapers zajednice pri Svjetskom ekonomskom forumu, i ambasador je One Young World zajednice.

Kao govornik i predavač gostovao je na velikom broju konferencija i univerziteta, od Kyoto univerziteta u Japanu, do Columbia univerziteta u USA. Tekstove je objavljivao u mnogim medijima, uključujući i Asahi Shimbun i Huffington Post.

Navija za FK Sarajevo i sve što zaradi troši na putovanja. Posjetio je preko 100 gradova u više od 50 država.